Film „Historia Polski” na EXPO w Szanghaju

Bagiński

Historia Polski Bagińskiego to ośmiominutowy, trójwymiarowy film -prawdziwie wirtuozerstwo.

               Skomplikowana historia naszego narodu została przedstawiona w sposób symboliczny, uwzględniając m.in. pierwszych Piastów, Grunwald, rozbiory, marszałka Piłsudskiego i naszą walkę o niepodległość, a  także postać Fryderyka Chopina – najbardziej znanego Polaka w Chinach.

Doskonale dobrana, sugestywna muzyka dopełnia całości wywołując zachwyt wśród tłumnie zwiedzających wystawę Chińczyków. Film jest pokazywany nieustannie aż do późnych godzin nocnych.

Patriotyzm?

Może warto zadać sobie pytanie o kształt naszego patriotyzmu, czy jesteśmy dumni z tej historii, która budzi niekłamany podziw wśród narodów całego świata. Czy pielęgnujemy ją , czy czerpiemy z niej soki, to, co najlepsze? Czy dajemy coś z siebie dla Ojczyzny, dla dobra wspólnego?

Podobno jesteśmy najbardziej zakompleksionym, niezadowolonym z siebie narodem.  Może czas już najwyższy podnieść wysoko głowę i podziękować Bogu i Jego Matce za to, że uczyniła nas narodem chociaż małym i bardzo doświadczonym,  to jednak niezwyciężonym – tak nas scharakteryzował Prezydent USA Barrack Obama po katastrofie w Smoleńsku…

Historia Polski You tube
Tomasz Bagiński

 Utalentowany animator, grafik reżyser Tomasz Bagiński jest artystą, samoukiem, który w  kategorii animacji i efektów  specjalnych zdobywa najwyższe nagrody na międzynarodowych festiwalach. Jego produkcje, to m. in. „Katedra”, „Sztuka spadania”, „Kinematografia” i „Wszyscy święci”.(film web.pl)

Komentarze internautów na Youtube.dot. filmu Historia Polski.

lkacz Bagińskiego ozłocić. Dać mu parę milionów niech robi filmy o Polsce. To nasz nowy wieszcz narodowy.

A co to znaczy dla Ciebie być Patriotą?

źródło: Polska the Times, Webfilm.pl.