Św. Matka Teresa z Kalkuty utraciła wiarę? Dzienniki duchowe.

Święta Matka Teresa z Kalkuty

Pod koniec sierpnia 2007 roku w tygodniku „The Times” ukazuje się „gorący” artykuł. Świat obiega postawiona w nim sensacyjna teza: Matka Teresa z Kalkuty była ateistką!

Św. Matka Teresa, autorytet moralny i religijny dla milionów ludzi na całym świecie była ateistką! Wnioski, które autor publikacji wysnuł na podstawie ujawnionych listów Matki Teresy, błyskawicznie zaczęły żyć własnym życiem…

Włoski dziennikarz, autor między innymi pięciu wywiadów z Błogosławioną z Kalkuty, postanawia dogłębnie zbadać sprawę. Wyniki jego dociekań składają się na absolutnie fascynującą i pierwszą tak dogłębną publikację dotyczącą Matki Teresy i jej „duchowej nocy” od czasu ogłoszenia rewelacji przez „The Times”. Co najważniejsze,

Renato Farina bezspornie dowodzi, że teza o ateizmie Błogosławionej, którą tak chętnie przywołują od kilku lat sceptycy i przeciwnicy wiary, jest zwykłym kłamstwem.

„Jeśli kiedykolwiek będę Świętą – na pewno będę Świętą od »ciemności«. Będę ciągle nieobecna w Niebie – aby zapalać światło tym, którzy są w ciemności na ziemi.”

(fragment książki)

Matka Teresa z Kalkuty, niestrudzenie niosąca pomoc najuboższym i zapomnianym, uśmiechnięta, z przekonaniem mówiąca o Bogu – taki obraz „świętej z Kalkuty” wyłania się z tysiąca zdjęć, filmów i książek. „Pójdź, bądź moim światłem” to niezwykła historia, która do tego wyobrażenia dodaje całkiem nową wartość. Opracowane przez Briana Kolodiejchuka, postulatora jej procesu kanonizacyjnego, listy błogosławionej to wciągająca narracja, która odsłania wstrząsającą prawdę o duchowym życiu Matki Teresy, „straszliwej ciemności”, w której była pogrążona przez 50 lat.

Matka Teresa z Kalkuty, „Pójdź, bądź moim światłem”. Prywatne pisma „Świętej z Kalkuty”, Kraków 2010.