Nalewka ziołowo-czosnkowa to naturalny antybiotyk – niszczy bakterie i wrusy

Antybiotyki są skuteczne w walce z większością bakterii – posiadają jednak wiele skutków ubocznych i nie niszczą wirusów. Rozwiązaniem jest naturalny antybiotyk – nalewka czosnkowo-ziołowa.

 Franciszkańska nalewka czosnkowo-ziołowa.

nalewka frnaciszkańska - naturalny antybiotyk

Zamieszczam tutaj przepis na nalewkę franciszkańską z czosnkiem zamieszczona w książce Zbigniewa T.  Nowaka. Autor rekomenduje ten lek ziołowy jako zarówno bakterio jak i wiruso bójczy – antidotum na przeziębienie, grypę, stan zapalny jamy ustnej i gardła, zapalenia oskrzeli, katar i inne infekcje dróg oddechowych. Antybiotyczne własciwości nalewki chronią również przed zapaleniem płuc (warto podkreślić , że widzimy tu również skuteczność w walce z  wirusami).

Franciszkańska nalewka czosnkowo-ziołowa.

Składniki:

  • 200 g czosnku
  • 0,5 litra czystej wódki 40%
  • 50 g nalewki z tymianku
  • 30 g nalewki z kopru włoskiego
  • 50 g nalewki z anyżu
  • 20 g nalewki z propolisu

Przygotowanie:

Czosnek obieramy, drobno siekamy, miażdzymy i zalewamy w szczelnym słoiku wódką. Słoik trzymamy w ciemnym miejscu przez 4 tygodnie, raz dziennie potrząsając nim w celu lepszego połączenia składników. Następnie nalewkę odcedzamy przez gazę,  wyciskamy bardzo mocno resztki czosnku. Dodajemy jeszcze nalewki z tymianku, kopru i anyżu oraz z propolisu. Wszystko razem mieszamy i przechowujemy w szczelnej butelce z ciemnego szkła.

Nalewka z tymianku, kopru i anyżu

Aby przyrządzić nalewkę z tymianku, kopru i anyżu należy sproszkowany surowiec zalać na czas 2-3 tygodni  czystą wódką 40% , przeznaczając na 0,5 szklanki surowca 0,5 szklanki wódki. Gotową nalewkę z propolisu można kupić w aptece.

Stosowanie:

Nalewkę czosnkowo-ziołową zażywa siępo 1 łyżeczce 1-2 razy dziennie  po wymieszaniu z 0,5 szklanki mleka lub herbaty (ostatnia dawka przed snem). W silnym przeziębieniu i grypie warto stosować ją w podwójnej dawce.

Po więcej bardzo interesujących przepisów i informacji zapraszam do książki Zbigniewa T. Nowaka, Antybiotyki z apteki Pana Boga, Kraków 2014, s. 47-48., oraz wielu innych pozycji obecnych na rynku.