Czy Polska utraciła swoją państwowość?

Konferencja bliskowschodnia

Jakiś czas temu, może około roku pojawił sią na facebooku post jednej prominentnej i wiarygodnej osoby z polskiego establishmentu móiący o zaborach Polski

Zastanawiałam się wtedy, które to Państwa miałyby być potencjalnymi zaborcami, ale teraz nie ma już chyba większych wątpliwości. USA, Izrael i NIemcy. Czy to może jakiś film science fiction, czy tylko mi się to śni?

Ostatnia konferencja pokazuje jasno, że jesteśmy tylko tłem rozgrywek wielkich mocarstw, że nasza autonomia od polityków państwa Izrael staje się coraz bardziej pozorna. Już kilka miesięcy temu wyciekały informacje o tajnych wizytach i naradach izraelskich ministrów w Polsce, a grożba ustawy 447 wisi nad nami. Izrael nie zachowuje się jak sojusznik i przyjaciel, procedując oszczerczą kampanię pokazującą polski naród jako kolaborujący z Niemcami. Takie kampanie zwykle poprzedzają akt terrroru, gwałtu i zagłady ośmiewanego podmiotu.

Premier Izraela o Polakach
„Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki” Israel Katz

Przelaniem kropli goryczy byłoby procedowanie przez polskie prawo restytucji żydowskiego menia, ale czy my posiadamy jeszcze jakąś realną polską autonomię? Czy po stronie polskich władz jest wola walki, czy jest jakieś realne pole manewru? Kto do tego doprowadził, kto i kiedy to zaplanował? Kto jest za to odpowiedzialny? I czy możemy coś jeszcze dla Polski zrobić, żeby nie być tylko obywatelami drugiej kategorii w kraju, za którego niepodległość zostało przelane Morze Krwi?

Katarzyna Papiernik